Що таке колірна температура світлодіодних ламп
Сучасні LED-лампи створюють освітлення різного кольору в діапазоні від 2700 До 6400 К. Колірна температура світлодіодних ламп і світильників – це показник, який впливає на сприйняття світла людським оком. Вона вимірюється в Кельвінах (К) і немає нічого спільного з температурою нагрівання лампи.

Абсолютно чорне тіло має свічення 0 К. Світло, видиме для людини, починається з температури 800 К – так світиться розпечене залізо. Чим вище цей показник, тим холодніше і ближче до синього на світ.

Як бачимо різні колірні температури?

 

 1 500-2 000 К 

 Полум'я воскової свічки насиченого оранжевого кольору або свічення розпеченого вугілля.

2 000-2 500 К

  Лампа розжарювання потужністю 40 Ватт.

2 500-3 000 К

Затишне жовте світло, яке зустрічається у природі на сході сонця.

3 000-3 500 К

 Лампа розжарювання потужністю 200 Ватт. Біле світло з легким жовтуватим відтінком.

3 500-4 100 К

 Найприродніший денне біле світло, яке ми бачимо в ясний день.

4 100-5 500 К

 Яскраве світло сонця опівдні, підбадьорливе і холодне.

5 500-6 000 К

 Різке та холодне світло, яке наближається до синього відтінку.

 

Залежно від колірної температури світлодіодних ламп відбувається встановлення освітлення у побутових та виробничих приміщеннях, виставкових залах, ресторанах та на вулиці. Дизайнери інтер'єрів розробляють проекти з урахуванням цих параметрів.

 Колірна температура світлодіодних ламп для дому: як світло впливає на приміщення

Правильне освітлення важливе для комфорту та здоров'я людей. Вплив денного світла завадить розслабитися вдома, зате налаштує робочий лад в офісі. Різке холодне світло підходить для майстерні або операційної, але за санітарними нормами за такого освітлення не можна працювати постійно.

Вибирайте температуру світла в залежності від призначення приміщення:

● 2 700 К. Тепле жовте світло використовують вдома або там, де хочуть створити атмосферу затишку: ресторан, готель. У магазині таке світло вигідно підкреслить вітрину із золотом, сиром чи хлібом. Такі лампи підійдуть для спальні або вітальні як додаткове освітлення. Не варто їх використовувати у великих кімнатах: вони візуально зменшують простір.

● 3 000 К. Світло стає ближчим до білого, але ще має жовтий відтінок. Його використовують у кафе, лаунж-зонах, коворкінг-центрах, у вестибюлі або передпокої. Він підійде для бібліотеки – читати за такого освітлення комфортно, а очі не перенапружуються.

● 3 500 К. Лампи денного світла часто встановлюються в школах та офісах. Вони підійдуть для виставкової галереї, книгарні, письмового столу, кінотеатру. Вдома використовуйте їх як основне освітлення у великих кімнатах – це візуально зробить приміщення просторішим та свіжішим.

● 4 100 К. Яскраве холодне світло не спотворює кольори та використовується у лікарнях, торгових центрах, шоу-румах. В офісі або навчальному класі таке освітлення допоможе сконцентруватися та підбадьоритися.

● 6 000 К. Різке світло з блакитним відтінком потрібен на робочому місці лікаря та механіка: воно не спотворює кольори, добре передає відтінки та текстуру. У музеї він представить експонати «в правильному світлі», а в ювелірному магазині наголосить на блиску прикрас. Але за такого освітлення не рекомендується перебувати довгий час.

 

Температура світлодіодного освітлення впливає сприйняття кольорів і фактури предметів. Цю властивість враховують при створенні інтер'єру, щоб вигідно підкреслити його особливості.

Тепле світло. Найкраще поєднується з інтер'єром теплих пастельних тонів: жовтого, бежевого, рожевого. Він допоможе пом'якшити насичені червоні та оранжеві кольори. При теплому освітленні зелений колір перетвориться на салатовий, блакитний стане брудно-сірим, а фіолетовий – червоним.

Нейтральне (денне) світло. Підкреслить інтер'єр у синіх тонах та допоможе візуально зробити більш просторою кімнату з маленькими вікнами. Це відповідна колірна температура вуличного освітлення: такі світильники встановлюють на терасах, дворах, парках.

Холодне світло. Перетворює зелений колір в інтер'єрі на бірюзовий, а теплі кольори робить бляклими і невиразними. Зате такі лампи відмінно підходять якщо потрібно яскраво висвітлити приміщення на короткий час.

Щоб підібрати комфортне освітлення, визначте призначення лампи: буде вона в торшері біля ліжка або над робочим столом. Варто враховувати також якість природного освітлення, інтер'єр, розміри приміщення та час, який ви збираєтеся там проводити. Вдало підібране освітлення допоможе продуктивно працювати та добре відпочивати.